مدیران جفا کار :: گپ دوستانه

مدیران جفا کار

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

این روزها جفا کردن بر دیگران در صحبتها و رفتار بعضی ها پرستیژ شده است. متاسفانه به خاطرفراموش کردن کرامت و منزلت انسان،از طرق مختلف، این صفت بددر جهان، دارداپیدمی می شود.اولین کسی که بیشترین جفا در حقش انجام می گیرد، خداوند متعال است. هر آنچه که باعث می شود به مرادمان نرسیم (شکستها)، فوری پای خداوند را به وسط میکشیم، "خدا نخواست". ولی اگردر کارهایمان موفق شدیم، خدا را فراموش می کنیم و موفقیت را یه خودمان نسبت می دهیم. اگر با خدا روراست باشیم و فقط به او توکل کنیم، این نامردیها در حق باریتعالی از بین می رود، شکست و پیروزیهایمان را لطف، نعمت و رحمت خداوند می دانیم.

اگر خوب دقت کرده باشیم جفا بر کسانی صورت می گیرد که مظلومند و اهل قیل و قال نیستند. صبورند و شکیبا، نق نمی زنند، تو دارند و بی ریا،اگر خواستی قدرتشانرا به سنجی خواهی فهمیدکه توانایی گرفتن دانه ارزنی از دهان مورچه ای را ندارند، و بر عکس، کسانی که با زبان و عمل جفا می کنند، همیشهخود را حق به جانب می دانند، از خدا و مردم طلب کارند، خود را بالادست و داناتر از همه می دانند. این گروه اندک در قشرهایمختلف جامعه وجود دارند.این عمل زشت (جفا) که از صفات بد تولید می شود، مانند دیگر اعمال زشت و سخیفه در جامعه اٍثر نامطلوبمی گذارد. ولی اگر یک مدیر یا مسئول مخصوصا مدیر ارشد نظام اسلامی دارای چنین صفاتیباشد شدت جفا و دامنه آن وسیعترمی گردد و باعث می شود فضای سالم جامعه کدر شود. درست بر عکس اعمال و رفتاری که فضای جامعه را عطرآگین می کنند.تخریب فضای سالم توسطصفات بد مانند موریانه عمل می کنند، خیلی آرام و زمان بر، ولی ازدرون تنهتنومند جامعه را می پوساند و جایگزیناخلاقجمیله و و صفات زیبا در جامعهمی گردد.

مدتی است کهاخبار گرفتن حقوق های نجومی توسطبعضی از مدیران نظام اسلامی گوش به گوش می شود. در ابتدای شنیدن این اخبار مردم فکر می کردند یک شایعه ژورنالیستی است که بعضی موقع هابعضی روزنامه های وابسته به گروهی، به طرف مقابل می زنند. تا اینکه سخنگوی دولتیازدهم آنرا تایید کرد. این حادثه بقدری برای نظام اسلامی سنگین بود که واکنش رهبر معظم انقلاب را در پی داشت.

تازه از درد این خبر که دلهای مردم را جریحه دار کرده بود خلاص نشده بودیم، که سخنگوی دولت یازدهم، مدیران دریافت کننده حقوق های نجومی را ذخایر انفلاب نامید. از آن جایی که رئیس جمهور مدیران نظام را خادمان ملت نام می برد. و لی بعضی از این خادمان ملت نتوانستند امانت دار خوبی برای مردم یاشند! ذخایر انقلاب همان گروه بی آلایش ایثار گری هستند، که خونعزیزانشان انقلاب را بیمه کرده است. خانواده معظم شهدا که انصافا، سرمایه های ماندگار انقلاب می باشند. باید از سخنگوی دولت پرسید، چه شباهتی بین این دو گروه مشاهده نموده است، گروهی که به انقلاب خون عزیزانشان راترزیق کرده اند و با خداوند معامله نموده اند، و گروهی که دستشان کج بوده و امانتدار خوبی برای بیت المال نبوده اند و با دنیا معامله کرده اند و مطمئنا اشغال کننده جایگاه حساس مدیریتی نیز بوده است.

مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر در باره گیرندگان حقوق های نجومی می فرمایند:

1-این حقوق ها، برداشت های غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت المال است
۲- این برداشت ها نامشروع، گناه و خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی است
۳- دریافتهای نامشروع باید برگردانده بشود و اگر کسانی بی قانونی کرده اند مجازات بشوند. اگر سوءاستفاده از قانون هم شده است، باید این ها را از این کار ها برکنار بکنند.

حالا چطور و چگونه این گروه نا اهل توانسته اند پست و جایگاه حساس مدیریتی را غصب کنند، خود سر قصه دراز دارد. اگر منظور سخنگوی دولت از ذخایر انقلاب این بوده که این مدیران نامحرم و دست کج ذخایر تیشون(تون) حمام انقلابند، که حرفی درست و بجایی است، اگر واقعا این حدسم درست باشد، بخاطر بد بینی خودم نسبت به سخنگوی دولت عذرخواهی می کنم.

تون یا تیشون : مکانی که با هیزم در قدیم آب خزینه را گرم می کردند(آتشدان).

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 10 آبان 1395 ساعت: 5:22
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها